Szczerze smucimy się razem z narodem polskim. Ta tragedia pokazała, że przed Bogiem jesteśmy wszyscy równi - i królowie, i prości ludzie… I w końcowym rozrachunku ważną rzeczą stają się szczere relacje międzyludzkie. Przecież mogły przejść przez to Rosja i Niemcy, przez wydawałoby się nieodwracalnie złe relacje i zamienić je, powiedziałbym nawet, w przyjaźń. Wszyscy powinni się przyjaźnić - i Rosja z Polską, i Łotwa z Rosją. Z poważaniem i szczerym współczuciem dla narodu polskiego!